Відбувся Міжнародний семінар у Литві, Латвії та Польщі

Відбувся Міжнародний семінар у Литві, Латвії та Польщі

16 вересня 2019 року, у головній залі Сеймасу Литовської Республіки розпочав роботу Міжнародний семінар «Європейські цінності та компетентності у роботі закладів освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної політики, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування: формування, впровадження і моніторинг» з відвідування Польщі, Литви та Латвії.


Співмодераторами міжнародного семінару виступили: Ірена Андрукайтєне, Сігнатар Акту Незалежності Литовської Республіки та Павло Горінов, голова Правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця», аспірант кафедри адміністративного і конституційного права Юридичного факультету Національного авіаційного університету (Україна), заслужений працівник соціальної сфери України.
VG_00282До 200 учасників міжнародного семінару звернулася Біруте Вальоніте, президент Клубу Сігнатарів Акту Незалежності Литовської Республіки, яка розповіла про історію становлення та відновлення незалежності Литви, нагадала про українсько-литовське співробітництво та побажала учасникам заходу творчих успіхів.
З вітальними словами та презентаціями виступили: Андрій Буряк, перший секретар Посольства України в Литовській Республіці (українсько-литовське співробітництво у різних напрямках культурно-освітньої та гуманітарної політики);
Томас Даукантас, Канцлер Міністерства освіти, науки та спорту Литовської Республіки (литовські здобутки та успіхі освітньої сфери); Лаймонас Убавічюса, Канцлер Міністерства культури Литовської Республіки (українсько-литовське співробітництво у сфері культури та її сучасний стан в Литві); Альгірдас Сисас, член Комітету соціальних справ і праці Сеймасу Литовської Республіки (соціальна політики Литви); Володимир Ісаєнко, ректор Національного авіаційного університету (Україна), кандидат технічних наук, доктор біологічних наук, професор (#NAU); Володимир Ярмоленко, сігнатар Акту Незалежності Литовської Республіки (історія становлення та розвитку парламентаризму Литви).
По завершенню першої сесії міжнародного семінару відбулось урочисте підписання Меморандуму про співробітництво між Національним авіаційним університетом і Клайпедським університетом за участю Єугеніуса Йовайши, Голови комітету освіти і науки Сеймасу Литовської Республіки, академіка, професора, який привітав підписантів і побажав реальної, конкретної й успішної двосторонньої співпраці.

VG_00753У Науковому центрі зв’язку та інформації (SCIC) – бібліотеці Вільнюського університету відбулась друга сесія Міжнародного семінару “Європейські цінності та компетентності у роботі закладів освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної політики, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування: формування, впровадження і моніторинг”.
З доповідями і презентаціями виступили:
Артурас Разбадаускас, ректор Клайпедського університету, доктор біомедичних наук, професор (тема: «Клайпедський університет у системі литовської системи освіти»);
Іоанна Бікульчєне, директор Клініки лікування фізичним навантаженням «Палєсяус» (Литва) (тема: «Лікування та організація медичних послуг у клініці лікування фізичним навантаженням «Палєсяус»);
Наталія Фаткуліна, директор Інституту наук про здоров`я Вільнюського університету, професор (тема: «Медична освіти в Литві»);
Валдас Янкаускас, директор Литовського центру дітей і молоді, президент Європейської асоціації неформальної освіти (тема: «Європейські тенденції в освіті»);
Вайдас Бацис, директор Шауляйської середньої школи – багатофункціонального центру (тема: «Інтелектуальна та безкоштовна школа: місія можлива»);
Джоліта Бечєне, радник групи з питань освіти в сфері культури Міністерства культури Литовської Республіки (тема: «Культурний паспорт»);
Ольга Пашко, керуюча справами виконавчого комітету Житомирської міської ради (тема: «Реформування органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації»).
По завершенню доповідей і презентацій між учасниками семінару відбулась жвава дискусія, обговорено можливості продовження двосторонньої українсько-литовської співпраці.
VG_00172Павло Горінов, голова Правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Серце до серця”, вручив подяки литовським партнерам за співпрацю та сприяння в організації міжнародного семінару.
Додатково:
Науковий центр зв’язку та інформації (SCIC) — це підрозділ бібліотеки Вільнюського університету, що працює цілодобово сім днів на тиждень та забезпечує близько 800 навчальних приміщень. Тут застосовані найсучасніші технології обслуговування та транспортування книг по бібліотеці.
17 вересня 2019 року у м. Ризі відбулась третя сесія Міжнародного семінару.
Під час роботи сесії українська делегація відвідала Латвійський університет. У роботі семінару взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Латвійській Республіці Олександр Міщенко, який детально розповів про українсько-латвійське співробітництво у різних сферах суспільного життя та підкреслив, що Латвія є важливим стратегічним партнером для України у реалізації її європейських прагнень.
Присутніх від імені керівництва Університету привітала його проректор Іна Друвєте, яка зазначила, що Латвійський університет має багаторічну співпрацю з навчальними закладами України, реалізовує спільні міжнародні проекти та здійснює наукові дослідження. “Мені надзвичано приємно, що українська делегація перебуває саме у той період, коли Латвійський університет відзначає своє 100-річчя”, – підкреслила Іна Друвєте, проректор Латвійського університету.
З доповіддю виступила Аліна Гржібовська, керівник Департаменту міжнародних відносин Латвійського університету, яка презентувала систему освіти Латвії, можливості у реалізації різних соціально-гуманітарних проектів і діяльність Латвійського університету.
VG_01627Павло Горінов, голова правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Серце до серця”, заслужений працівник соціальної сфери України, розповів про діяльність організації у культурно-освітньому, просвітницькому, волонтерському напрямках, а також вручив подяки за сприяння в організації міжнародного семінару.
Необхідно зазначити, що Латвійський університет — один з найбільш комплексних науково-дослідних університетів Балтії, що налічує: 15 500 студентів, 855 з яких мають ступінь магістра, 13 факультетів, 8 регіональних філій та 19 науково-дослідних інститутів. Університет пропонує 160 державних акредитованих академічних та професійних навчальних програм, 40 з яких викладаються англійською мовою.

Також українська делегація у рамках третьої сесії міжнародного семінару відвідала Ризький університет імені П. Стридня. Українську делегацію привітала Ільзе Швара, керівник міжнародного напрямку Ризького медичного університету імені П. Страдиня, яка презентувала діяльність провідного вищого навчального закладу.
Валентина Волкова, радник з політичних питань Посольства України в Латвійській Республіці, також привітала українську делегацію та розповіла про українсько-латвійське співробітництво у різних сферах суспільного та політичного життя. Професор університету Дзветарс Мозгіс, доповів про систему охорони здоров`я в Латвії.
Ризький медичний університет імені П. Страдиня (латв. Rīgas Stradiņa universitāte; до 1998 року — ​Латвійська медична академія; до 1990 року Ризький медичний університет) — вищий навчальний заклад у Ризі, носить ім’я видатного латвійського хірурга, академіка Академії наук Латвійської Республіки імені П. І. Стридня.

19 вересня 2019 року у м. Варшава, Павло Горінов, голова Правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Серце до серця”, засужений працівник соціальної сфери України, вручив сертифікати учасникам Міжнародного семінару «Європейські цінності та компетентності у роботі закладів освіти, культури, охорони здоров`я, соціальної політики, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування», що проводився 15-19 вересня у Литві, Латвії та Польщі.

VG_00620

VG_00693VG_00861

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top