
11-19 квітня 2019 року відбулась Міжнародна культурно-просвітницька поїздка “Європейська співдружність” для співробітників закладів культури, освіти, охорони здоров’я й органів місцевого самоврядування до Польщі, Німеччини, Нідерландів, Бельгії та Люксембургу.
Під час культурно-освітньої поїздки українська делегація представників закладів охорони здоров`я, освіти та культури побувала у Медичному академічному центрі – головному госпіталі Амстердаму та відвідала медичний музей «Вролік». Колекція медичного музею «Вролік» Академічного медичного центру збиралась у кінці 18 століття і першої чверті ХХ століття, фокусується на нормальному будівництві тіла і розвитку людини. Колекція музею «Вролік» відповідає на наступні питання: як людина виглядає з середини; як органи і частини тіла людини побудовано і де вони розташовані; робота м’язів і кровоносних судин та багато інших.
Українська делегація представників закладів охорони здоров`я, освіти та культури відвідала місто Гаага (Нідерланди), де ознайомились з культурною й історичною спадщиною адміністративного центру країни, також вивчено питання системи освіти та охорони здоров`я Нідерландів. Також делегація відвідала Франкфурт-на-Майні (Frankfurt am Main) — місто в Німеччині. Найбільше місто землі Гессен. Населення міста становить понад 670 000 мешканців. З середніх віків Франкфурт належить до значних міських центрів Німеччини. Перша згадка про місто датується 794 роком. Під час перебування у місті членам делегації також було окреслено питання освіти, культури й охорони здоров`я федеративної землі; місто Вюрцбург, на півдні Німеччини, на північному-заході землі Баварія. Під час археологічних розкопок в місті, були знайдені сліди кельтських будівель приблизно 1000 року до нашої ери. Перші документальні свідчення про місто датуються 704 роком; Дрезден – столицю німецької Саксонії і найстаріше її місто, що століттями служило резиденцією королів. Дрезден славиться на всю Європу своєю неперевершеною архітектурою, багатими мистецькими й історичними скарбами. Крім того, завдяки вдалому розташуванню на річці Ельбі місто придбало славу «Саксонської Флоренції» і вважається одним з найкрасивіших у Німеччині.
18 квітня 2019 року українська делегація 100 представників закладів охорони здоров`я, освіти, культури й органів відвідала Німецький музей гігієни (музей медицины) у Дрездені.
Доктор Карола Рупрехт, завідуюча інформаційним відділом Музею, привітала українську делегацію та розповіла про історію створення та розвитку музею, його сучасні проекти та задуми.
Музей засновано як центр гігієни людини в 1912 після I Міжнародної виставки гігієни (1911) Карлом Августом Лінгнером, німецьким підприємцем і виробником, який представив перший ополаскувач ротової порожнини Odol. У той час необхідно було поліпшити здоров’я бідних людей шляхом відкриття нових шкіл і лікарень. У музеї можна отримати знання про людську анатомію, здорове харчування, особисту гігієну та збереження здоров’я. Візит до музею відбувся в рамках організації Міжнародної культурно-освітньої поїздки «Європейська співдружність», що проходить з 11 по 19 квітня 2019 року до Польщі, Німеччини, Нідерландів, Бельгії та Люксембургу.
19 квітня 2019 року українська делегація 106 представників закладів освіти, культури й охорони здоров`я відвідала Ягелонський університет у рамках міжнародної культурно-просвітницької поїздки «Європейська співдружність» до Польщі, Німеччини, Нідерландів, Бельгії та Люксембургу. Клаудіа Кардись, спеціаліст відділу промоції Департаменту комунікацій Ягелонського університету в Кракові, зробила презентацію вищого навчального закладу. Зокрема у доповіді йшлося, що Ягелонський університет у Кракові – найстаріший університет Польщі й один з найстаріших в Європі, де навчання відбувається на 16 факультетах і вивчаються гуманітарні, медичні, соціальні, математичні та природничі науки. Престиж університету як в Польщі, так і за кордоном ілюструється його широко визнаними науковими досягненнями. Вчені та лікарі з медичного факультету Ягелонського університету проводять прикладні дослідження, наприклад, в області кардіохірургії, урології та неврології, що часто призводять до розробки нових методів лікування, результати яких опубліковано в деяких з найпрестижніших міжнародних журналах. Під час візиту до Університету відбулась жвава дискусія між українськими та польськими колегами.
По завершенню зустрічі в Університеті, Павло Горінов, голова Правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця», заслужений працівник соціальної сфери України, у головній залі (зала Вченої ради) Ягелонського університету в Кракові вручив сертифікати учасникам міжнародної культурно-просвітницької поїздки «Європейська співдружність» до Польщі, Німеччини, Нідерландів, Бельгії та Люксембургу, що відбулась з 11 по 19 квітня 2019 року за підтримки Міністерства культури України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров`я України, Музею гігієни Німеччини в Дрездені, Музею «Вролік» Медичного академічного центру Амстердама, Ягелонського університету в Кракові. Керівник організації Павло Горінов, асистент кафедри конституційного і адміністративного права Юридичного факультету Національного авіаційного університету, заслужений працівник соціальної сфери України, акцентував увагу потужності української вищої освіти, нових можливостях в українсько-польському співробітництві у галузі вищої освіти, культурі й охороні здоров`я, молодіжній політиці та подякував польським колегам за професійну зустріч і вельми гостинний прийом, учасникам поїздки – за активну, професійну участь і побажав здоров`я, успіхів і творчості!
Опубліковано у субота, Квітень 20th, 2019 at 14:00
Теги: європейська співдружність, Амстердам, Антверпен, Берлін, Брюссель, ВМГО "Серце до серця", Вроцлав, Вюрцбург, Гаага, Ганновер, Дрезден, Краків, Люксембург, міжнародна поїздка, молодіжна організація серце, Музей Вролік, Музей гігієни Німеччини, Павел Горинов, Павло Горінов, Серце до серця, Франкфурт, ягелонський університет
Опубліковано в: Новини