Завершено Міжнародний семінар

Завершено Міжнародний семінар “Європейський досвід у реалізації політики у сферах культури, освіти й охорони здоров’я: сучасний стан і перспективи розвитку”

4-8 квітня 2019 року відбувся Міжнародний семінар «Європейський досвід у реалізації політики у сферах культури, освіти й охорони здоров`я: сучасний стан і перспективи розвитку» з відвідуванням Словаччини, Угорщини та Польщі. Перша та друга сесії семінару відбулись у м.Пряшів (Словаччина). Учасників заходу привітали: Владімір Фельбаба, Віце-мер міста Пряшів, Ладіслав Сугані, проректор з міжнародних зв`язків і маркетингу Пряшівського університету в Пряшеві, Йозеф Затько, президент Європейського інституту безперервної освіти, директор Східноєвропейського агенства розвитку, Станіслав Обіцькі, Почесний консул України в Словацькій Республіці, Павло Богдан, в.о. голови союзу русинів-українців в Словацькій Республіці. На семінарі з доповідями, презентаціями виступили: Mgr. Янка Гнатова, консультант із соціальної сфери мерії м. Пряшів (тема «Надання соціальних послуг у місті Пряшів», Mgr. Емілія Антолікова, завідуюча Департаментом культури Пряшівського самоврядного краю (тема «Культура у Пряшівському самоврядному краї), Mgr. Марія Путноцька, завідуюча відділенням культури мерії міста Пряшів (тема «Реалізація політики сфери культури у місті Пряшів), Mgr. Юрай Кредатус, PhD, завідуючий відділом методичної діяльності та спорту Департаменту освіти Пряшівського самоврядного краю (тема «Освіта у середніх школах Пряшівського самоврядного краю»), Mgr. Ігор Годжиа, завідуючий відділом освіти, культури та туризму мерії міста Пряшів (тема «Тенденції та виклики у реалізації політики сфери освіти та культури у місті Пряшів»), Dr.h.c. mult. JUDr. Йозеф Затько, PhD, MBA, Honor.prof.mult, директор Східноєвропейського агенства розвитку, президент Європейського інституту безперервної освіти (тема «Словацько-український досвід у реалізації політики сфери освіти»), Олег Ільюк, директор Науково-методичного центру Управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації (тема «Порівняльний аналіз реалізації політики сфери освіти України та Польщі»).

2

6 квітня 2019 року, українська делегація представників закладів освіти, культури й охорони здоров`я України відвідала Центральноєвропейський університет (CEU) у м. Будапешт (Угорщина). Візит до Університету відбувся у рамках організації Міжнародного семінару «Європейський досвід у реалізації політики сфери культури, освіти й охорони здоров`я: сучасний стан і перспективи розвитку», що проводиться 4-8 квітня у Словаччині, Угорщині та Польщі. Українську делегацію привітав Іван Лукачук, перший секретар Посольства України в Угорщині, який розповів про українсько-угорське співробітництво у різних сферах суспільного життя та побажав українцям приємного перебування в Будапешті. Олександр Штоквич, директор Програм Центру досліджень вищої освіти імені Єгуди Елькани ЦЄУ зробив презентацію вищого навчального закладу та розповів про систему освіти та культури Угорщини. Зокрема він зауважив, що Центральноєвропейський університет – вищий навчальний заклад, що спеціалізується на інтелектуальних і соціально відповідальних дослідженнях. Заснований у 1991 році в той час, коли революційні зміни відкидали жорсткі ортодоксальні вимоги, нав’язані Центральній і Східній Європі, CEU грунтований на передумові, що людська помилка може бути урівноважена критичним обговоренням ідей.
Він акредитований як в Сполучених Штатах, так і в Угорщині, і пропонує магістерські і докторські програми англійською мовою в області соціальних і гуманітарних наук, права, управління та державної політики. Розташований у самому серці Центральної Європи – Будапешті, Угорщина – CEU розробив особливу академічну й інтелектуальну спрямованість, що поєднує порівняльне вивчення історичної, культурної та соціальної різноманітності регіону з глобальною перспективою належного управління, стійкого розвитку і соціального партнерства. Освітні програми CEU побудовані на дослідницькій традиції великих американських університетів; на його власній історії академічних і політичних досягнень у перетворенні закритої комуністичної спадщини. CEU прагне просувати цінності відкритого суспільства та критичного мислення. Він прагне до досконалості в оволодінні сталими знаннями, сміливості до створення нових знань в області гуманітарних і соціальних наук, права й управління. Також представник ЦЄУ розповів про структуру закладу, можливості вступу до нього, терміни й умови навчання. Члени делегації мали можливість ознайомитися з історичною будівлею Університету тощо. Павло Горінов, голова правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця», подякував представникам Університету за професійну та змістовну презентацію та вручив відповідну Подяку Олександру Штоквичу.

48 квітня 2019 року, українська делегація представників закладів освіти, культури, охорони здоров`я й органів місцевого самоврядування відвідала Ягелонський університет у Кракові (Польща). Візит до Університету відбувся у рамках проведення Міжнародного семінару «Європейський досвід у реалізації політики у сфері культури, освіти й охорони здоров`я: сучасний стан і перспективи розвитку». Клаудіа Кардись, спеціаліст відділу промоції Департаменту комунікацій і маркетингу Ягелонського університету, презентувала вищий навчальний заклад. Зокрема, під час презентації йшлося, що Ягелонський університет — найстаріший вищий навчальний заклад Польщі, один з найстаріших в Європі, заснований 12 травня 1364 польським королем Казимира Великим. Ювілейний рік 2014 ознаменував 650 річницю цієї події. Деякі з студентів і викладачів Ягелонського університету були і є видатними історичними особистостями, серед яких всесвітньо відомі науковці, такі як Микола Коперник, Кароль Ольшевський, Кароль Войтила, майбутній Папа Римський Іоанн Павло II та інші.
Сьогодні Ягелонський університет налічує 16 факультетів, в яких працює близько 4000 викладачів і навчаються більше 40000 студентів у більш ніж 80 різних напрямках навчання. Видатні дослідники та сучасна інфраструктура роблять Ягелонський університет однією з провідних польських наукових установ, що співпрацює з провідними науковими центрами з усього світу. Ягелонський університет також має у своїй структурі близько 150 студентських товариств, де молоді дослідники переслідують свої академічні інтереси і розвивають дружбу з людьми, які поділяють свою пристрасть до науки.
Марія Кантор, співробітниця відділу міжнародних зв`язків Університету, розповіла про його міжнародну діяльність й актуальні напрямки розвитку. У ході виступу було зазначено, що Ягелонський університет бере участь у різноманітних заходах міжнародного обміну, включаючи дослідницькі й освітні проекти, академічну мобільність викладачів і студентів у рамках двосторонніх угод, Erasmus + і SYLFF, літні школи, різні стипендіальні програми. Літня школа польської мови та культури, мовні курси, що організовано викладачами польських студій Ягелонського університету. Крім того, Університет активно співпрацює з деякими вищими навчальними закладами України. Павло Горінов, голова Правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця», заслужений працівник соціальної сфери України, подякував представникам Ягелонського університету за змістовні презентації та гостинний прийом. Наприкінці зустрічі П. Горінов, голова Правління ВМГО «Серце до серця» разом із своїм заступником Т. Карпенко вручили свідоцтва учасникам міжнародного семінару.

Між учасниками заходу відбулась жвава дискусія, обговорено питання двосторонньої українсько-угорсько-словацько-польської співпраці у сферах культури, освіти й охорони здоров`я. Павло Горінов, голова Правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця», вручив Подяки представникам словацької, угорської, польської сторін за сприяння в організації міжнародного семінару.

135

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top