Завершились міжнародні культурно-освітні поїздки «Гуманітарно-медична співпраця»

Завершились міжнародні культурно-освітні поїздки «Гуманітарно-медична співпраця»

Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця», Литовською громадською організацією «Від серця до серця», за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України, з 19 по 26 червня та з 27 червня по 4 липня 2016 року відбулись міжнародні культурно-освітні поїздки «Гуманітарно-медична співпраця».

DSC_3364Учасниками поїздки стали представники Міністерств хорони здоров’я, культури України, органів управління охороною здоров’я, районних державних адміністрацій, співробітники лікувально-профілактичних закладів, студенти вищих навчальних закладів, представники громадських організацій. 

Мета поїздок – ознайомлення з системою охорони здоров’я Литовської та Естонської Республік, сприяння дружнім зв’язкам і зміцненню взаємодії між різними представниками медико-гуманітарної, культурно-освітньої сфери з різних регіонів України та зарубіжних країн.

У литовському місті DSC_3615Вільнюс учасники поїздки ознайомились з роботою Литовського національного центру крові, директор якого, Іоанна Бікульчєне, запропонувала українським лікарям та бажаючим дорослим спробувати себе у якості донорів. Десятеро добровольців, які виявили бажання здійснити цю процедуру, мали змогу повністю пройти процес реєстрації, перевірки стану здоров’я і, безпосередньо, здачі крові. Прізвища усіх українських донорів занесли до європейського реєстру донорів.

DSC_3317Українські делегації також взяли участь у зустрічах в Міністерстві охорони здоров’я Литовської Республіки за участю Надзвичайного і Повноважного Посла України в Литовській Республіці Володимира Яценківського. Під головуванням Віце-Міністрів охорони здоров’я Литви Юратє Саболєне та Валентина Гаврілова відбулося активне обговорення системи охорони здоров’я Литви, сучасне її реформування та можливості двостороннього українсько-литовського співробітництва в галузі охорони здоров’я.

У рамках заходу Посол виступив з промовою, вітаючи присутніх представників України з державним святом – 20-річчям чинної Конституції, поінформував учасників зустрічі про внесок України в розвиток конституціоналізму та сучасний стан конституційної реформи. Особливу увагу було привернуто до процесу конституційної реформи в Україні, яка покликана гарантувати подальший сталий розвиток нашої держави, консолідувати українське суспільство та сприяти зміцненню авторитету України на міжнародній арені. Литовські чиновники (директор Центру, заступник Міністра охорони здоров’я ЛР) привітали представників України із 20-ю річницею Конституції. У ході зустрічі Посол, зокрема, подякував литовській стороні за надання гуманітарної допомоги Україні, а також за прийняття на лікування та реабілітацію українських військовослужбовців, поранених у ході Антитерористичної операції на Сході України.

Крім того, учасники побували у резиденції литовських князів, величному замку, який знаходиться у місті Тракай.

DSC_3455В Естонській Республіці українські делегації медиків відвідали клініку Тартуського університету, Східно-Талліннську DSC_3479центральну лікарню, Іда-Віруську центральну лікарню та об’єднання підприємств, що займається інноваційними медичними технологіями (Кластер). Всі зустрічі відбулися за участю керівництва закладів, учасники з України мали можливість відвідати аудиторії, відділи, палати медичних закладів та поспілкуватися зі своїми іноземними колегами. У зустрічах також взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Естонській Республіці Віктор Крижанівський. 

Дмитро Бурнашев, голова правління Естонського фонду міграції та інтеграції, член правління DSC_3694Естонського фонду сприяння європейській інтеграції Україні також розповів про проекти, які реалізуються в рамках українсько-естонського співробітництва та запросив усіх бажаючих приєднатися до їх реалізації.

Додатково учасники поїздки побували у м. Гельсінкі (Фінляндія), в якому відбулася екскурсія, де  вони мали можливість насолодитися краєвидами Фінської затоки.

У Польщі учасники відвідали місто Люблін, де познайомилися зі стародавньою та новітньою історію цих міст, а також дізналися чимало цікавих і захоплюючих фактів зі спільної історії України та Польщі.

 За підсумками поїздки, Павло Горінов, голова правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця», вручив кожному її учаснику свідоцтва про участь у міжнародній культурно-освітній поїздці.

DSC_3317DSC_3312DSC_3523DSC_3599DSC_3602DSC_3603DSC_3641DSC_3654DSC_3705DSC_3731

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top