«Литва і Україна – «Серце єдине»

«Литва і Україна – «Серце єдине»

13 лютого в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція «Литва і Україна – «Серце єдине». Спільна акція представників литовського й українського народу». Організатори: Посольство Литви в Україні, Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Серце до серця».

У прес-конференції взяли участь: Гвідас Кєрушаускас, Тимчасовий Повірений у справах Литовської Республіки в Україні; Микола Мовчан, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції; Павло Горінов, голова правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця»; Вікторія Шевельова, головний спеціаліст відділу міжнародних зв’язків та європейської інтеграції Міністерства охорони здоров’я України; Юргіс Гєдріс, аташе з питань культури Посольства Литви в Україні; Ерікас Друскінас, співорганізатор акції «Єдине серце», режисер; Міла Нітіч, співачка, учасниця телепроектів «Шанс», «Голос країни»; Уляна Котлярова, заступник голови правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця»; Тамара Карпенко, заступник генерального директора Державної телерадіокомпанії «УТР».

«Акція присвячена 97 річниці відновлення Незалежності Литовської Республіки та солідарності з Україною, її громадянами, які зараз боряться з російською агресією», – зазначив Гвідас Кєрушаускас.

«Молодь – це наше майбутнє, саме вона буде нас інтегрувати в Європейський Союз. Нам приємно мати повну підтримку Литви з цього боку», – наголосив Микола Мовчан.

«Щиро вдячні литовському народу за підтримку України у нелегкі часи. Такі акції дуже важливі за участю молоді, адже виховують справжній патріотизм, свідомість і демонструють прагнення жити у вільній і мирній Європі» – підкреслила Вікторія Шевельова.

Про свою готовність долучитися до акції, стати її частиною також розповіла співачка, учасниця телепроектів «Шанс», «Голос країни» Міла Нітіч.

Додатково. Посольством Литовської Республіки в Україні спільно з Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця», Анікщяйською прогімназією імені А.Вєнуоліса Литовської Республіки за підтримки Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Посольства України в Литовській Республіці, Київської міської державної адміністрації, 15 лютого 2015 року о 12.00 год. в Києві  (вул. Хрещатик, Майдан Незалежності, Європейська площа) буде проведено акцію «Єдине серце» – символічна хода з 200-метровими прапорами України та Литви й об’єднання їх у єдине серце на Європейській площі.

Акція проходитиме під Патронатом Голови Сейму Литовської Республіки Л.Граужінєнє та присвячена Дню Незалежності Литовської Республіки 1918 року.

Історія виникнення цієї акції розпочалась ще у 2011 році. 13 січня 2011 року у столиці Литви Вільнюсі вперше відбулась багатотисячна громадська акція  «Прапор проти танків», коли основною вулицею міста городяни пронесли символічний двохсотметровий прапор Литви – стрічку у кольорах Литовського прапору. Автором і режисером цієї акції став литовець Ерікас Друскініс, який за власні кошти пошив цей прапор та присвятив акцію загиблим 13 січня 1991 року борцям за Свободу Литви та усім захисникам Незалежності Литви.

Акція Символічного прапору єдності відбулась у Ризі, Тбілісі, інших містах, а також в українському місті Одеса. Завдяки допомозі друзів Литви влітку 2012 року на Одеських Потьомкінських сходах були розкриті величезні двохсотметрові державні прапори Литви і України.

За участю Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» аналогічна акція демонстрації Державних прапорів України та Литви (символічна хода школярів з прапорами України та Литви, кожний довжиною понад 250 метрів) була проведена у центрі Вільнюса 3 жовтня 2013 р. на підтримку європейської інтеграції України та 11 березня 2014 р.  на підтримку суверенітету України. У цих заходах взяли участь Президент Литовської Республіки Д. Грібаускайтє, Спікер Сейму Литовської Республіки Л. Граужінєнє,  Прем’єр-міністр Литовської Республіки А. Буткявічюс, актив української громади м.Вільнюс, литовська громадськість, а також провідні литовські та українські ЗМІ.

15 лютого 2015 року величезні державні прапори Литви і України повертаються до України, де у серці держави вони знову об’єднаються у єдине серце. Литовці і українці знову скажуть, що вони єдині.  

IMG_0184IMG_0247IMG_0256IMG_0304IMG_0200

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top