Литовська делегація відвідала Одесу

За підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Державної служби молоді та спорту України, Міністерства внутрішніх справ України, Українського державного центру позашкільної освіти, Посольства Литовської Республіки в України, Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця», у рамках проведення фіналу І-го Міжнародного литовсько-українського конкурсу малюнків, плакатів і фотографій «Дружать діти на планеті» 8-10 червня ц.р. литовська делегація відвідала Одещину.

До складу делегації увійшли діти-переможці конкурсу з Литовської Республіки, представники Литовського центру дітей і молоді, керівництво Анікщяйського району, навчальних закладів, а також співробітники Посольства Литовської Республіки в Україні.

На адресу учасників та організаторів конкурсу надіслали свої вітання Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник, Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко, Голова Державної служби молоді та спорту України Равіль Сафіуллін, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Пятрас Вайтєкунас, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литовській Республіці Валерій Жовтенко, директор Українського державного центру позашкільної освіти Віталій Ткачук, директор Литовського центру дітей і молоді Валдас Янкаускас, в яких висловили свої переконання, що конкурс сприяв єдності молодого покоління дружніх країн і побажали удосконалювати здібності, таланти, долучаючись до світу мистецтва, техніки, науки, природи та спорту.

Представники Литовської Республіки відвідали Одеський обласний благодійний фонд реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє», ознайомились з діяльністю загальноосвітньої школи № 117 м.Одеси.

У приміщенні Одеської обласної державної адміністрації відбулася Міжнародна прес-конференція за підсумками І-го Міжнародного литовсько- українського конкурсу «Дружать діти на планеті» з нагородженням дітей-переможців з Литовської Республіки. У роботі прес-конференції взяли участь: Юрій Павленко, Уповноважений Президента України з прав дитини, Дмитро Волошенков, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації, Дайва Дапшєнє, аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні, Юратє Усявічутє, третій секретар Посольства Литовської Республіки в Україні, Рената Канарська, секретар Посольства Литовської Республіки в Україні, Уляна Котлярова, в.о.начальника Управління кримінальної міліції у справах дітей Міністерства внутрішніх справ України, Сігутіс Обялявічюс, мер Анікщяйського району, Ірена Андрукайтєнє, директор гімназії ім.Антанаса Вєнуоліса м.Анікщяй, Тамара Карпенко, директор компанії «ART-проспект.UA», Вірджинія Стакіонієнє, педагог Литовського центру дітей і молоді, Павло Горінов, завідуючий відділом з питань молодіжної політики Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, голова Правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця».

Юрій Павленко, Уповноважений Президента України з прав дитини привітав дітей-переможців з Литовської Республіки, висловив своє щире захоплення творчими роботами дітей, які наповнені національним колоритом та власним баченням литовсько-української дружби.

У своєї промові пані Дайва Дапшєнє, аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні передала особисті слова вітання від Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні пана Пятраса Вайтєкунаса, підкреслила, що започаткований проект викликав велику зацікавленість серед дітей і молоді навчальних закладів Литовської Республіки й України. Пані Юратє Усявічютє, третій секретар Посольства Литовської Республіки в Україні висловила сподівання, що конкурс матиме своє продовження та сприятиме культурному, освітньому обміну серед молоді Литовської Республіки та України.

Переможці конкурсу з Литовської Республіки були нагороджені Дипломами та подарунками.

Яскравим фіналом конкурсу стало проведення акції «Єдність наших країн» з символічною ходою дітей і молоді України та Литовської Республіки, розкриттям Державних прапорів Литовської Республіки й України (по 200 метрів кожний) на Потьомкінських сходах – історичному центрі м.Одеса.

Також під час перебування литовської делегації в Одесі відбулися майстер-класи з малювання, конкурс малюнку на асфальті на теми: «Наша планета», «Світ, в якому ми живемо», «Наше майбутнє», відкриття виставки «Мы родом из детства» сучасних українських художників, які присвятили свої роботи дитячій тематиці.

Діти з Литовської Республіки ознайомилися з культурною спадщиною Одещини, відвідали пам’ятники історії та Одеський дельфінарій.

Пані Ірена Андрукайтєнє висловила вдячність організаторам конкурсу з української сторони за чудовий прийом та вручила їм подяки від Сейму Литовської Республіки та Міністерства освіти і науки Литовської Республіки.

Нагородження дітей-переможців з України відбудеться 12 червня ц.р. у приміщенні Посольства Литовської Республіки в Україні.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top